Steam kolejny raz pobił swój rekord

Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, jak można decydować się na gry komputerowe? Fakty są jednak takie, że jak najbardziej można. Co więcej, możemy mówić o rosnącym zainteresowaniu – przynajmniej gdy chodzi o platformę Steam.

Co się dzieje?

Można usłyszeć o tym, że platforma już po raz trzeci pobiła swój rekord. Ważne jest również to, że chodzi o jednocześnie zalogowanych użytkowników.

Dobrze też od razu nawiązać do faktów – jeszcze nie tak dawno rekord wynosił mniej więcej 28 milionów, natomiast obecnie to 29 201 174 zalogowane osoby. Co by nie mówić, wynik może imponować. Trudno też nie zadać sobie pytania, co wydarzy się w najbliższej przyszłości?

Przyszłość jest rzecz jasna niewiadomą, ale zawsze można pokusić się o pewne przypuszczenia. Ponadto warto zacząć od tego, że ogromną popularnością cieszy się Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive. Niektórzy mogą powiedzieć, że sytuacja ta ma miejsce od dawna i jest to oczywiście prawda. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że mowa o czymś, co warto przypominać – dobra podstawa jest niezwykle istotna. Wypada również dodać, że jest jeszcze PUBG w modelu free2play. Patrząc pod kątem przyszłości, wydaje się, że 30 milionów jednocześnie zalogowanych osób to raczej kwestia czasu.

Być może niektórzy zastanawiają się nad tym, jak wyglądałyby dane, gdyby chodziło o osoby rzeczywiście grające. Na ten temat nie ma informacji i trzeba przyznać, że jest to sprawa, w przypadku której należy spodziewać się różnych przypuszczeń. Z drugiej strony nie można zapomnieć o najważniejszym – im więcej jednocześnie zalogowanych użytkowników, tym większa szansa na wzrost zainteresowania grami.

O grach przeczytasz także tutaj.