Odpowiedź na Nintendo Switch Pro

Zastanawiasz się nad tym, co się dzieje na rynku konsol? Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że potencjalni klienci nie mają powodów do narzekań. Mówiąc wprost – warto zapoznać się z planami, jakie ma Qualcomm, czyli amerykański gigant.

Co wiadomo o firmie Qualcomm?

Zacznijmy może od tego, że Qualcomm to największy producent procesorów do smartfonów. Niemniej jednak producent ten postanowił zająć się wprowadzeniem na rynek nowej konsoli przenośnej. Konsola ma stanowić odpowiedź na to, co gwarantuje Nintendo Switch Pro.

Ważne jest też to, że możemy pospekulować na temat planów. Na pewno warto podkreślić, że konsola ma mieć odłączane kontrolery. Co więcej, kontrolery te mają przypominać Joy Con z Nintendo Switch. Koniecznie trzeba też dodać, że amerykanie zdecydowali się na całkowicie nową architekturę. Jeżeli zastanawiasz się nad specyfikacją techniczną, również czeka nowość. Skupiając się już na faktach – najprawdopodobniej będziemy świadkami wzmocnionej wersji Snapdragona 888. Co więcej, należy spodziewać się wydajniejszego układu graficznego. Wypada także odnotować, że nie zabraknie modnego w ostatnim czasie modemu sieci 5G. Dla niezorientowanych – modem sieci 5G pozwala na nieograniczoną rozgrywkę w trybie multiplayer. Nie można również wykluczyć, że konsola otrzyma bibliotekę na wyłączność (musimy pamiętać o konkurencji). Cena urządzenia zapewne wyniesie mniej więcej 300 dolarów.

Warto jeszcze na koniec wrócić do smartfonów. Produkt firmy Qualcomm możemy określić jako swego rodzaju nawiązanie do smartfonów. Dokładnie rzecz ujmując, mamy zobaczyć przerośnięty smartfon z dodatkowymi elementami sterującymi.